A tavi horgászat során előfordul, hogy a method feeder technika nem hoz eredményt. Ilyenkor nem árt váltani a hosszú előkés módszerre, és megpróbálni. Egyértelmű folyóvízen, az áramló vízben, mindig a hosszú előke a nyerő.
Általam már többször említett tavakon, próbáltam ki ezt a technikát.
A szerelék.
Botjaim változatlanok, az Arno 390 cm 60-120 gr, és annyi különbséggel, hogy a Nevis Vanity Carp Feeder 390 XXH-ra felkerült egy új orsó Oreel Edge 6000 Fs távdobó nyelető fékes orsó. Meg kell, hogy mondjam kellemes csalódás ez az orsó, a zsinór képe szép, a Dunán a nagy méretű kosarak kitekerése könnyű, lazán fut, a fék rendszere kiváló, finoman álltható, egy és egy negyed fordulattal teljesen befékez, ha kell. Bocs a kitérőért, de el kellett mondjam a tapasztalatom.
Végszerelék.
Klasszikus method kosár és előke, szilikon csalitüskével vagy, rigs tüskével, a felkötött csalitüskés verzió is megfelelő. Illetve a képeken az általam készített csúszó szerelék. Sima forgó a végén, ehhez kapcsolódik az előke, melynek hossza 80 cm, de variálhatjuk a hosszúságot akár 1 m 1,5 m-ig, felette egy ütköző, majd betétes forgó karabiner, ide csatlakozik majd az alagút kosár. Ha a halak feljebb tartózkodnak a víz rétegben, akkor a hosszabb lassan bemerülő előke hozhat eredményt. Most a hosszúelőkét nem fotóztam le a mérete miatt, de a lényegében a horog és csali tüske kötése ugyan az, mint a methodos horgászat esetén. Ha élő csalit használunk a különbség abban van, hogy nem kötünk csalitüskét.
Zsinór.
Maradt az év elején feltekert Carp-Zoom Bull-Dog Feeder Fluo és a megmaradt Carp Expert Carbon 0,25-ös méretben.
Etetőanyag, Csali.
A lehetőség tárháza igencsak bőséges, mindenki megtalálja a neki legmegfelelőbbet. Személy szerint én mindig készülök mikro pelletekkel sima etetőanyaggal, plusz halibutossal.
Teszt.
Általam már többször említett tavakon, próbáltam ki ezt a technikát. Mindig method kosaras módszerrel kezdek. A dobások helyének, hosszának variálásával keresem a halakat. Illetve a kiszemelt helyen próbálom felépíteni az etetést. Azonban, néha kiderül ez a módszer ép nem működik. Lehet a halak vízközt tartózkodnak, vagy a meder fenék felett vannak jóval, ez igaz a hűvösebb és melegebb időszakokra is. Ilyenkor az egyik boton szereléket váltok, a hosszú előkés verzióra. Ahogy ilyenkor lenni szokott mindig az izgatott várakozásé a főszerep.
A method feeder technikánál ép csak maszatolások voltak, mindkét bot esetén, érdemi kapás nélkül. Lehetett az a kimért felépített távolságban, vagy majd későbbi valóban kereső horgászat során.
Viszont ahogy hosszú előkés módszerre álltam át, rögtön jelentkeztek a kapások. A szerelék még el sem terült az aljzaton, vagy csak kicsit megpihent máris felhörpintette a csalit egy halacska. Sorra fogtam halakat, igaz nem óriásokat, de nem unatkoztam ezalatt. Míg a másik bot csendben megpihent.
Mindenkinek ajánlom próbálja ki a hosszúelőkés technikát.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.